Kampüsgenci
 
Forum - Paylaşım Platformu »
 
 
 
Yazar Mesaj
AHMETKSKG
28, , Turkey
Toplam Mesaj 18

ÖZGÜRLÜK PARKI / ESKİ ADIYLA ATATÜRK PARKI, Batman, Turkey
Açıklama
4 Aralık 2011 Pazar günü saat 13:00 da Özgürlük Parkı nda toplanılacaktır.

Türkiyenin her yerinde gerçekleştirilen bu organizasyon Batman li Rap Müzik severlerin katılımı olduğu taktirde gerçekleştirilecektir.
Medyanın yarattığı hiphop serseriliktir ve arabesk bir kültürdür önermesinin yanlış olduğunu farkettirmek ve bize olan ön yargıları kırmak için sokaklardayız.
Popüler kültüre ve onun kölelerine karşı, pankartlarımız ve rap müziğe özgü kıyafet, kulaklık gibi aksesuarlarımızla sessizce yürüyeceğiz ve pankartlarımızı açacağız.

YERALTINA SIĞMIYORUZ, SOKAKLARA TAŞIYORUZ!

Bugüne kadar, kendi arasında konserler, etkinlikler düzenleyen biz hiphop kültürüne gönül vermiş insanlar, artık kıyafetlerimiz yüzünden dışlanmaktan ve dinlediğmiz müziği insanlarla paylaştığımızda yüzlerinin ekşimesine dur diyoruz. Her geçen gün artan kitlemiz artık yer altına sığmıyor, bizler toplumun öteki insanları değil, sayıları milyonları bulan bir topluluğuz. Bu kültüre gönül veren bütün insanlar olarak artık kendi içimizde yaşadığımız tartışmaları bir kenara bırakıp, topluma kültürümüzü doğru anlatmak istiyoruz. Bizler televizyon ekranlarında gördüğünüz arabesk müziklerle basit sözleri buluşturan bir müziği dinleyen insanlar değil; acımızı,sevincimizi,mutluluğumuzu,isyanımızı kısacası bütün duygularımızı dile getirebildiğimiz ve bir şeyler anlatan bir kültüre sımsıkı bağlı insanlarız.

Sevgi, saygı ve barış için sokaklara çıkıyoruz, hakettiğimiz imajı kazanana kadar tüm yurtta yürüyüşler düzenliyoruz.4 Aralık 2011 Pazar günü saat 13:00 da Özgürlük Parkı nda ve çeşitli şehirlerdeyiz.

Not: Hiçbir şekilde hiçbirşeye sataşmadan bize bakan gözleri takmadan sadece yürüyoruz... Elimizde pankartlarımız kulağımızda kulaklıklarımız ile... SLOGAN ATILMAYACAKTIR. Sadece yürüyeceğiz.

1